Pomoc dla frankowiczów we Wrocławiu i nie tylko!

Sprawy tzw. frankowiczów potrafią ciągnąć się latami. Kredyt we frankach to utrapienie dla tysięcy osób w całym kraju, w tym również mieszkańców Wrocławia i okolic. W naszej gestii jest pomoc osobom, które wzięły zobowiązanie w szwajcarskiej walucie, a teraz domagają się sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z października 2019 roku, frankowicze mają możliwość kilku rozwiązań problemu z kredytem w obcej walucie. Chcemy Państwu pomóc w zamknięciu tej trudnej sprawy.

Na co mogą liczyć osoby mające kredyt we frankach?

Wyrok TSUE określił, że frankowicze, czyli osoby posiadające kredyty we frankach szwajcarskich mogą ubiegać się unieważnienie umowy. Jednak orzeczenie europejskiego sądu nie oznacza, że z automatu wszystkie umowy stają się nieważne, a frankowicze będą mieli prostą drogę do ubiegania się o swoje.

Jeżeli posiadacie Państwo kredyt we frankach, to odfrankowienie kredytu należy zacząć od złożenia odpowiedniego pozwu do sądu. Ten ma kilka możliwości postępowania z frankowiczami, w tym:

  • Całkowite unieważnienie umowy – oznacza zwrot pobranych rat, odsetek, prowizji czy ubezpieczeń z kredytu, zarządzając jednocześnie nakaz zwrotu nominalnej wartości kredytu. To oznacza, że powinniście Państwo zwrócić taką kwotę, jaką bank Państwu pożyczył.

  • Odfrankowienie kredytu – zmniejszenie oprocentowania i nakaz spłat kredytu po wartości nieuwzględniającej podwyżkę stóp procentowych w Szwajcarii.

  • Obniżenie wysokości rat kredytu – do ustanowionych przez sąd wartości. Skutkuje zwrotem nadpłaconych bankowi rat.

Każda z powyższych dróg ma swoje wady i zalety. Zależna jest jednak od przedstawionego materiału dowodowego i sądu. Tu ważna jest, więc opieka prawna, którą jesteśmy w stanie Państwu zapewnić.

Jak wygląda nasza pomoc frankowiczom we Wrocławiu?

Wszystkie kroki i działania odbędą się we współdziałaniu z profesjonalną i zaprzyjaźnioną z nami kancelarią prawną. Na początku określi z Państwem tok postępowania. Pamiętajmy, że nie zawsze opłacalne jest całkowite unieważnienie umowy, gdyż nie każdego kredytobiorcy stać na oddanie całej kwoty kredytu. Realnie ocenimy też szanse na odfrankowienie kredytu lub obniżenie wysokości rat. Co dalej?

Przede wszystkim współpracująca z nami kancelaria prawna złoży w Państwa imieniu profesjonalnie przygotowany pozew przeciwko bankowi, który udzielił zobowiązania kredytowego we frankach. Następnie kompleksowo przygotuje się do procesu, proponując konkretne rozwiązania problemu. Jeżeli bank będzie chciał iść na ugodę (co zdarza się w niektórych przypadkach – banki oferują często znaczne obniżenie rat), przeanalizujemy z Państwem sytuację i podejmiemy decyzję dotyczącą takiej ugody.

Poza wsparciem prawnym mamy też współpracujących z nami specjalistów z dziedziny psychologii, którzy pomogą Państwu przejść przez ten trudny proces, traumę spowodowaną kłopotami finansowymi, a także będą wsparciem dla całej rodziny.

Do kogo kierujemy nasze usługi?

Oferujemy wsparcie kredytobiorcom, którzy pobrali kilka lat temu zobowiązanie we frankach, nie zdając sobie sprawy z ryzyka. Wśród grupy takich osób są zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy biorący kredyt we frankach w celach inwestycyjnych.

Pomagamy bazując na naszym doświadczeniu oraz wiedzy, a także profesjonalizmie współpracujących z nami kancelarii prawnej. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o naszej pomocy dla frankowiczów, albo macie Państwo inne pytania, sugestie i uwagi – jesteśmy dostępni. Zapraszamy do kontaktu!

TOP